Pomiń
 • Home>
 • dywany bawelniane
 • Dywany bawełniane

  372 Produkty

  372/372 Wyniki

  Dywany bawełniane

  Dywany bawełniane zawsze były szczególnie popularnymi dywanami. Bawełna jest surowcem odnawialnym pozyskiwanym z roślin bawełny. Pomimo coraz szerszego stosowania włókien syntetycznych, włókno bawełniane jest nadal wysoko cenione dzięki swoim charakterystycznym właściwościom i elastycznym zastosowaniom. Służy między innymi jako podstawowy materiał do produkcji wielu rodzajów dywanów i nadaje nie tylko nowoczesnym, ale i klasycznym wariantom dywanów piękny, naturalny wygląd. Wyjątkowy charakter włókna bawełnianego umożliwia również stosowanie wielu różnych metod produkcji, takich jak wiązanie węzłów, tkanie czy tuftowanie dywanów. W porównaniu z dywanami bawełnianymi dywany o splocie płaskim mają zazwyczaj strukturę tkaną.

  Dywany bawełniane zapewniające naturalny klimat mieszkania

  Przytulny dywan z bawełny nadaje każdemu domowi przyjemny, naturalny i ciepły charakter. Zwłaszcza w sypialniach i salonach dywany bawełniane stanowią doskonały dodatek do podłogi. Z drugiej strony, do dywanów kuchennych lub zewnętrznych bardziej odpowiednie są włókna syntetyczne, takie jak polipropylen. Włókna bawełniane mają luźną strukturę, dzięki czemu mają doskonałe właściwości termoregulacyjne. Praktyczne jest to, że dywany bawełniane nie tylko izolują ciepło, ale także tworzą naturalny, zdrowy klimat w mieszkaniu, regulując wilgotność w przestrzeni mieszkalnej, neutralizując wchłaniane zapachy i uwalniając je z powrotem do środowiska. Inne właściwości włókna bawełnianego również przemawiają za jego wykorzystaniem jako dywanu bawełnianego. Jest bardzo elastyczny, odporny na rozdarcia i stabilny, dzięki czemu powraca do pierwotnego kształtu nawet po intensywnym użytkowaniu; można na przykład zmienić kształt punktów nacisku spowodowanych przez meble.

  Dywany bawełniane w dużym wyborze

  Dywan bawełniany to wysokiej jakości produkt naturalny, który łączy w sobie walory praktyczne i estetyczne. Dzięki dywanom bawełnianym można uzyskać szczególnie szlachetny i pierwszorzędny dywan do domu. Ponieważ bawełna bardzo dobrze wchłania kolory, są one trwałe i odporne na działanie światła. Znajdziesz tu dywany bawełniane w najpopularniejszych kolorach, od delikatnych pastelowych odcieni po jaskrawe barwy z gamy benuta. Nowoczesne dywany bawełniane są dostępne w szerokiej gamie wzorów - od rzucających się w oczy, przez klasycznie eleganckie, po zwykłe i proste - i tak jak na przykład dywany skandynawskie, wnoszą do domu ożywienie i elegancję. Jednak dywany bawełniane zachwycają nie tylko różnorodnością kolorów i wzorów, ale także mnogością kształtów: Dywan bawełniany o wysokim runie runie zapewnia wyraźnie wysoki poziom komfortu we wszystkich pomieszczeniach, utrzymując stopy w cieple, ale okrągły dywan bawełniany zachwyci Cię również swoim nieporównywalnym kształtem.

  Zakup dywanów bawełonianych online

  Jeśli chcesz kupić dywan bawełniany online, benuta jest właściwym miejscem dla Ciebie. W naszym sklepie internetowym z dywanami znajdziesz ogromny wybór modnych dywanów bawełnianych w niskich cenach. Bez względu na to, czy dywany bawełniane są szare, białe, beżowe, różowe czy turkusowe, okrągłe czy kwadratowe, wybór dywanów bawełnianych jest praktycznie nieograniczony. Do wyboru jest także szeroka gama marek i producentów. Pozwól nam przekonać się o naszej różnorodności dywanów bawełnianych i kup swój nowy, niepowtarzalny dywan bawełniany online w benuta.

  ,