Pomiń
Darmowa dostawa do Polski od 500 pln: obecnie ok.
 • Home>
 • dywany welniane
 • Dywany wełniane

  536 Produkty

  536/536 Wyniki

  Dywany wełniane

  Wełna jest odnawialnym surowcem pozyskiwanym od ssaków takich jak owce czy kozy. Jak udowodniono naukowo, jest to najstarszy materiał włóknisty wykorzystywany przez człowieka, który był używany od IV wieku p.n.e. Chociaż włókna syntetyczne są obecnie coraz częściej wykorzystywane w przemyśle tekstylnym, włókno wełniane jest nadal wysoko cenione dzięki swoim wszechstronnym właściwościom i możliwym zastosowaniom. Służy na przykład jako podstawowy materiał dla wielu rodzajów dywanów i nadaje piękny, naturalny wygląd nie tylko nowoczesnym, ale także klasycznym wariantom. Szorstka i niezwykle wytrzymała natura włókna wełnianego umożliwia również różne metody produkcji, takie jak wiązanie węzłów, tkanie lub tuftowanie dywanów. Dla porównania, dywan sizalowy ma zazwyczaj strukturę tkaną.

  Dywany wełniane z gwarancją dobrego samopoczucia

  Przytulny dywan wykonany z wełny dodaje przyjemnego akcentu naturalności i ciepła do każdego domu. Ponieważ jest to szczególnie cenione w salonach i sypialniach, dywany wełniane są idealnym dodatkiem do tych przestrzeni. Z drugiej strony, w przypadku dywanów kuchennych lub zewnętrznych, bardziej odpowiednie są włókna syntetyczne, takie jak polipropylen. Włókna wełny mają luźną strukturę, dzięki czemu posiadają naturalne właściwości termoregulacyjne. Ta "pusta" struktura umożliwia im wchłanianie pary wodnej i uwalnianie jej w razie potrzeby. Ponadto ciepło może być skutecznie magazynowane w tych szczelinach. Praktycznym aspektem tego jest to, że dywany wykonane z wełny nie tylko izolują ciepło, ale także tworzą naturalny, zdrowy klimat życia, regulując wilgotność w pomieszczeniach mieszkalnych, neutralizując pochłaniane zapachy i uwalniając je z powrotem do środowiska. Inne właściwości włókna wełnianego również przemawiają za jego zastosowaniem jako dywanu wełnianego. Jest bardzo elastyczne i stabilne, co pozwala mu powrócić do pierwotnego kształtu nawet po intensywnym użytkowaniu; na przykład punkty nacisku spowodowane przez meble mogą zostać przekształcone. Niska przyczepność brudu jest również bardzo ceniona w pomieszczeniach mieszkalnych.

  Kolorowe dywany wykonane z wełny

  Dywan wełniany to wysokiej jakości produkt naturalny, który łączy w sobie funkcjonalność i estetykę. Nowy dywan z czystej wełny to wyjątkowo szlachetny i pierwszorzędny egzemplarz do domu, którego obecność z pewnością docenisz. Ponieważ włókna wełny bardzo dobrze absorbują kolory, są one szczególnie trwałe i odporne na działanie światła. Na przykład, w ofercie benuta znajdziesz nie tylko dywany w kolorze zielonym, ale także w innych delikatnych i jaskrawych odcieniach. Nowoczesne dywany bawełniane są dostępne w szerokiej gamie wzorów i, na przykład jako dywany skandynawskie, wnoszą ożywienie i świeżość do domu i mieszkania. Dywany wełniane zachwycają jednak nie tylko różnorodnością wzornictwa, ale także różnorodnością kształtów: Wełniany dywan o wysokim włosiu i przytulnym runie zapewnia wysoki poziom komfortu we wszystkich pomieszczeniach i utrzymuje stopy w cieple, ale okrągły wełniany dywan również zachwyci Cię swoim niezrównanym kształtem. Osobom uczulonym na sierść zwierząt polecamy dywany wiskozowe wykonane z naturalnych włókien syntetycznych.

  Czyszczenie i pielęgnacja dywanów wełnianych

  Aby wełniany dywan cieszył oko przez długi czas, należy przede wszystkim odpowiednio o niego dbać. Dywany wełniane wymagają szczególnej troski, a podczas ich czyszczenia należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem: Czyszczenie dywanów i usuwanie plam. W przypadku szczególnie uporczywych plam lub nawet szczególnie cennych dywanów, należy skorzystać z usług profesjonalnego czyszczenia dywanów.

  Odkryj piękne dywany wełniane benuta już teraz i kup swój dywan online.