Pomiń
 • Home>
 • dywany welniane
 • Dywany wełniane

  705 Produkty

  705/705 Wyniki

  Dywany wełniane

  Wełna jest surowcem odnawialnym pozyskiwanym ze ssaków, takich jak owce lub kozy. Jak dowiedziono naukowo, jest to najstarszy materiał włóknisty stosowany przez człowieka, który był używany już od IV wieku p.n.e. Chociaż włókna syntetyczne są obecnie coraz częściej stosowane w przemyśle włókienniczym, włókna wełniane są nadal wysoko cenione ze względu na swoje wszechstronne właściwości i możliwości zastosowania. Jest to np. podstawowy materiał do produkcji wielu rodzajów dywanów i nadaje piękny, naturalny wygląd nie tylko nowoczesnym, ale i klasycznym wariantom. Szorstki i niezwykle wytrzymały charakter włókien wełnianych umożliwia również stosowanie różnych metod produkcji, takich jak węzełkowanie, tkanie czy tuftowanie dywanów. Dla porównania, dywan sizalowy ma zwykle strukturę tkaną.

  Dywany wełniane z gwarancją dobrego samopoczucia

  Przytulny dywan wykonany z wełny doda każdemu domowi przyjemny dotyk naturalności i ciepła. Ponieważ jest to szczególnie cenione w salonach i sypialniach, dywany wełniane są doskonałym dodatkiem do tych pomieszczeń. Z drugiej strony, do dywanów kuchennych lub dywanów outdoor bardziej odpowiednie są włókna syntetyczne, takie jak polipropylen. Włókna wełny mają luźną strukturę, dzięki czemu posiadają naturalne właściwości termoregulacyjne. Ta "pusta" struktura umożliwia im pochłanianie pary wodnej i ponowne jej uwalnianie w razie potrzeby. Ponadto w tych szczelinach można efektywnie magazynować ciepło. Praktycznym aspektem jest to, że dywany wykonane z wełny nie tylko izolują ciepło, ale również tworzą naturalny, zdrowy klimat mieszkalny poprzez regulację wilgotności w pomieszczeniach mieszkalnych, neutralizując pochłaniane zapachy i uwalniając je z powrotem do środowiska. Inne właściwości włókna wełnianego również przemawiają za jego zastosowaniem jako dywanu wełnianego. Jest bardzo elastyczna i stabilna, dzięki czemu powraca do swojego pierwotnego kształtu nawet po intensywnym użytkowaniu; na przykład punkty ucisku spowodowane przez meble mogą być ponownie uformowane. Jej niska przyczepność do brudu jest również bardzo ceniona w pomieszczeniach mieszkalnych.

  Kolorowe dywany z wełny

  Dywan wełniany to wysokiej jakości produkt naturalny, który łączy w sobie funkcjonalność i estetykę. Nowy dywan z czystej wełny to szczególnie szlachetny i pierwszorzędny okaz dla Twojego domu, którego obecność z pewnością docenisz. Ponieważ włókna wełny bardzo dobrze wchłaniają kolory, są szczególnie trwałe i odporne na światło. W ofercie benuta można znaleźć nie tylko zielone dywany, ale także innych delikatne i jaskrawe odcienie. Od uderzająco popowych, poprzez klasycznie eleganckie, aż po proste - nowoczesne dywany wełniane orz dywany bawełniane, dostępne są w szerokiej gamie wzorów i, na przykład, jako dywany skandynawskie, wnoszą ożywienie i świeżość do domu i mieszkania. Jednak dywany wełniane zachwycają nie tylko różnorodnością wzorów, ale także rozmaitością kształtów: dywan shaggy z wełny zapewnia wysoki poziom komfortu we wszystkich pomieszczeniach i utrzymuje stopy w cieple, ale okrągły dywan wełniany zachwyci Cię również swoim nieporównywalnym kształtem.

  Czyszczenie i pielęgnacja dywanów wełnianych

  Aby wełniany dywan przez długi czas sprawiał przyjemność, należy przede wszystkim odpowiednio o niego dbać. Dywany wełniane wymagają szczególnej pielęgnacji, dlatego przy ich czyszczeniu należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym poradnikiem: Czyszczenie dywanów i usuwanie plam. W przypadku szczególnie uporczywych plam lub szczególnie cennych dywanów należy skorzystać z usług profesjonalnego serwisu czyszczenia dywanów.

  Odkryj piękne dywany wełniane benuta i kup swój dywan online już dziś.

  ,