Pomiń
Darmowa dostawa do Polski od 500 pln: obecnie ok.

Ustalenie rozmiaru dywanu

I umieszczenie go we właściwym miejscu

Wybór odpowiedniego dywanu często nie jest taki łatwy, ponieważ w zależności od koloru, wzoru i struktury, dywan wpływa na atmosferę pomieszczenia w sposób bardzo indywidualny. Ponieważ rozmiar dywanu, jego kształt i ułożenie mają również decydujące znaczenie dla stylowej atmosfery pomieszczenia, przeanalizowaliśmy ten temat w sposób kompleksowy.

Wybór właściwego rozmiaru dywanu

Na pytanie o prawidłowy rozmiar dywanu nie można jednak odpowiedzieć w sposób ogólny, ponieważ przed zakupem dywanu należy wziąć pod uwagę następujące aspekty:

  • Jaka jest funkcja przestrzeni?

  • Jak duży jest ten pokój?

  • Gdzie i jak umieszczono meble?

Przy wyborze rozmiaru dywanu wiele osób opiera się na swojej ocenie wizualnej. Często jednak kupuje się dywany, które są za małe, gubią się w pokoju i nie wyglądają zbyt harmonijnie. Ale nawet duży dywan nie jest idealny do każdego pomieszczenia, ponieważ pomieszczenie może być szybko przeciążone i nieproporcjonalne.W razie wątpliwości, najlepiej wybrać nieco większy dywan.

W celu określenia właściwego rozmiaru dywanu, zaleca się wcześniej zmierzyć powierzchnię, którą dywan powinien pokryć. W tym celu meble powinny być ułożone tak, jak zostaną umieszczone na dywanie później. Teraz można łatwo zmierzyć szerokość i długość nowego dywanu. Krawędź dywanu może być odtworzona za pomocą malarskiej taśmy maskującej lub papierem gazetowym. Daje to dobry przegląd obszaru, który nowy dywan by pokrywał. Ważne: Należy wcześniej przetestować taśmę malarską w niewidocznym miejscu, aby upewnić się, że nie pozostały żadne pozostałości!

Rozmiar dywanu w salonie

Umieszczenie dywanu w sypialni

Wielkość dywanu w jadalni

Rozmiar chodników

Przemyślaną koncepcję

Prawidłowo ułożone dywany pozwolą Państwu przekazać przemyślaną koncepcję mieszkania i będą w stanie odróżnić od siebie różne obszary użytkowania - zapewniając w ten sposób ciepłą przytulność w każdym pomieszczeniu - niezależnie od tego, czy projektujecie Państwo taras, czy urządzacie salon. Piękne wzory dywaników, jak np. Dywanik z wysokim runem, dodają również coś szczególnego i tworzą domową atmosferę.

Aby dywany, które są teraz prawidłowo ułożone, zachowały swój urok i blask, trzeba wiedzieć, jak prawidłowo je konserwować i czyścić. Warto zapoznać się z naszym wpisem na blogu poświęconym czyszczeniu dywanów.

Twój benuta Style Team

Kup teraz