Dostawa: aktualnie ok. 3-5 dni roboczych | Przedłużone prawo zwrotu: 60 dni | Pomoc i kontakt
ZIMOWA WYPRZEDAŻ SPECJALNA | 20 % ekstra*
Zapewnij sobie kod rabatowy
00Dni 00God 00Min 00Sek

Dywany nepalskie

Produkty 1-6 z 6

Produkty 1-6 z 6

Produkty 1-6 z 6

Dywan Nepal

Dywany Nepal to stosunkowo nowe arcydzieła w porównaniu z innymi klasycznymi dywanami, ponieważ techniki wiązania węzłów w przypadku dywanów nepalskich zostały sprowadzone do himalajskiego kraju dopiero w 1959 r. przez uchodźców tybetańskich. Podobnie jak dywany Kelim i dywany Berber, te tradycyjne dywany tybetańskie były pierwotnie wykonywane przez Nomadów i wykorzystywane do różnych celów, na przykład jako pokrycia siedzisk. Dzięki wsparciu Szwajcarskiej Agencji Pomocy możliwe było kontynuowanie tradycyjnego tybetańskiego rzemiosła w Nepalu, przy czym dywany Nepal początkowo były zdobione tradycyjnymi tybetańskimi wzorami, takimi jak wspaniałe kwiaty czy bogate motywy zwierzęce. Stopniowo jednak motywy dywanów Nepal były dostosowywane do gustów europejskich i upraszczane.

Nowoczesne dywany Nepal

Ponieważ dywany Nepal zostały unowocześnione, tylko w niewielkim stopniu przypominają tradycyjne tybetańskie dywany węzełkowe. Mimo to cieszą się one dużą popularnością dzięki swojej prostej konstrukcji. Nowoczesny dywan Nepal jest raczej typowym stylem nepalskim, który charakteryzuje się przede wszystkim nowoczesnymi wykończeniami. Te eleganckie wykończenia dopasowane kolorystycznie do środka dywanu Nepal w elegancki sposób go wykańczają. Chociaż dywany o krótkim włosiu są przeważnie utrzymane w jednolitych kolorach, mocne odcienie czerwieni i błękitu również uzupełniają paletę barw i mogą być stosowane jako akcentujące chodniki lub okrągłe dywany w pomieszczeniach mieszkalnych. Nie bez powodu dywan Nepal nazywany jest klasycznie eleganckim - jego dyskretne wzornictwo jest niezwykle powściągliwe i dlatego bez problemu pasuje do różnych stylów wnętrz.

Odkryj niedrogie dywany Nepal, w tym ręcznie robione dywany wełniane, online w benuta i udekoruj swój dom ponadczasowym, klasycznym urokiem!

*Ważne dla wszystkich nowych subskrybentów newslettera. Ważny do 14.2.2023 r. Brak minimalnej wartości zamówienia. Nie można łączyć z innymi promocjami. Brak możliwości skorzystania z cashback.