Pomiń
Darmowa dostawa do Polski od 500 pln: obecnie ok.
 • Home>
 • dywany nepalskie
 • Dywany nepalskie

  7 Produkty

  7/7 Wyniki

  Wysokiej jakości nepalskie dywany do domu

  Dywany nepalskie są stosunkowo nowymi dziełami sztuki w porównaniu do innych klasycznych dywanów orientalnych, ponieważ techniki wiązania nepalskich dywanów zostały przywiezione do kraju Himalajów dopiero w 1959 roku przez tybetańskich uchodźców. Podobnie jak dywany berberyjskie, te tradycyjne tybetańskie dywany były pierwotnie wytwarzane przez nomadów i używane do różnych celów, takich jak siedzenie. Dzięki wsparciu Szwajcarskiej Agencji Pomocy, tradycyjne tybetańskie rzemiosło mogło być kontynuowane w Nepalu, gdzie nepalskie dywany zostały po raz pierwszy ozdobione tradycyjnymi tybetańskimi wzorami, takimi jak wspaniałe kwiaty lub bogate motywy zwierzęce.  Podobnie jak dywany Ziegler, dywany Nepal są otoczone eleganckimi obramowaniami. Zazwyczaj są one proste i nadają klasycznemu wzornictwu tradycyjny i nowoczesny wygląd. Stopniowo jednak motywy dywanów nepalskich zostały dostosowane do europejskiego gustu i uproszczone.

  Odkryj różnorodność kolorów w benuta

  Klasyczne dywany z Nepalu są często projektowane w kolorze czerwonym. Oprócz tych odważnych kolorów można również uzyskać stylowe elementy w bardziej neutralnych odcieniach. Są one szczególnie łatwe do połączenia ze stylem wystroju wnętrza i nadają mu odpowiedni charakter. Przeglądaj online i odkryj nasze dywany w stylu nepalskim w popularnych kolorach, takich jak

  • czerwony

  • brązowy

  • beżowy i biały

  • lub wielokolorowe

  Nowoczesne dywany nepalskie

  Ponieważ dywany Nepal zostały zmodernizowane pod względem wzornictwa, tylko w niewielkim stopniu przypominają tradycyjne tybetańskie dywany wiązane. Pomimo tego, są one bardzo popularne dzięki ich prostemu wzornictwu. Nowoczesny dywan Nepal jest raczej typowym nepalskim wzorem, który charakteryzuje się głównie nowoczesnymi obramowaniami. Te eleganckie obramowania są skoordynowane kolorystycznie z centralnym polem dywanu Nepal i stanowią jego elegancką oprawę. Chociaż dywany z krótkim włosiem są w większości utrzymane w jednolitych kolorach, mocna czerwień lub niebieski również uzupełniają paletę kolorów i mogą być używane jako akcentujące chodniki dywanowe lub okrągłe dywany w salonie. Nie bez powodu dywan Nepal nazywany jest klasycznie eleganckim - jego dyskretne wzornictwo jest niezwykle powściągliwe, dzięki czemu idealnie pasuje do różnych stylów wnętrz.

  Odkryj niedrogie dywany Nepal, w tym ręcznie robione dywany wełniane, online w benuta i udekoruj swój dom ponadczasowym, klasycznym urokiem!