Pomiń
Darmowa dostawa do Polski od 500 pln: obecnie ok.
 • Home>
 • dywany klasyczne
 • Dywany orientalne & Dywany klasyczne

  196 Produkty

  196/196 Wyniki

  Dywany klasyczne & Dywany orientalne: Czysta fascynacja

  Wiele modeli można określić mianem dywanów klasycznych. Kategoria ta obejmuje oczywiście dywany orientalne, ale także subtelne wzory, takie jak dywany z obramowaniem lub wysokiej jakości modele jednokolorowe, które nie bez powodu nazywane są "klasyczno-eleganckimi". Zasadniczo jednak to, który dywan uznamy za klasyczny, zależy wyłącznie od naszego gustu. Niemniej jednak, chcemy zaoferować Ci duży wybór dywanów klasycznych, abyś miał możliwość dokonania wyboru zgodnie z własnymi preferencjami. U nas znajdziesz dywan vintage z klasycznym wzorem, a także wysokiej jakości i subtelne dywany wełniane. W naszym sklepie internetowym możesz oczywiście filtrować i sortować dywany klasyczne według koloru, wzoru, materiału i wielu innych. W ten sposób można łatwo znaleźć klasyczne dywany w kolorze beżowym, modele z kwiatowymi wzorami lub wykonane z naturalnych materiałów, takich jak nasze dywany sizalowe. Czasami oczywiście cena odgrywa dużą rolę: ręcznie tkany dywan orientalny może być wart ceny małego samochodu, ale na szczęście można tu znaleźć również tańsze modele, więc nie trzeba sięgać głęboko do kieszeni, aby kupić dywan w rozsądnej cenie.

  Dywany orientalne

  Najbardziej znanym i popularnym rodzajem klasycznego dywanu jest prawdopodobnie dywan orientalny. Asortyment jest ogromny i obejmuje wszystkie rodzaje dywanów, które pochodzą z regionów geograficznych powszechnie określanych jako Orient. Obecnie obejmuje to obszary Afryki Północnej, aż po Bliski Wschód i Azję Środkową. Dywany orientalne mogą być wykonane na wiele różnych sposobów i z różnych materiałów: Czy to z wełny, jedwabiu, bawełny, konopi i tkane lub wiązane: często już te szczegóły pozwalają wyciągnąć wnioski na temat jakości i pochodzenia, a wzornictwo również różni się znacznie w zależności od pochodzenia. Na przykład północnoafrykański dywan berberyjski nie różni się wcale od nowoczesnego dywanu z wysokim włosiem dzięki swojemu splotowi, podczas gdy irański dywan nomadów inspiruje bogatymi kolorami i bardzo orientalnymi wzorami i wydaje się odpowiednio egzotyczny. Wszystkie modele łączy jednak to, że są misternie wykonane ręcznie z naturalnych i drogich materiałów. Niestety sprawia to, że dywany orientalne, takie jak dywany perskie, są dla wielu osób nieosiągalne. Na szczęście oferujemy odpowiednie alternatywy: Znajdziesz u nas niedrogie dywany orientalne, jak również modele, które sami wyprodukowaliśmy na podstawie klasycznych wzorów orientalnych. Dywany te są zazwyczaj tkane maszynowo z włókien syntetycznych i są odpowiednio tańsze niż ich drogie odpowiedniki. Ze względu na solidną obróbkę i produkcję z włókien syntetycznych, nasze dywany orientalne są przyjemnie łatwe w czyszczeniu i mogą być używane bez wahania. Sprawia to, że są one wszechstronnymi elementami wyposażenia wnętrz, które sprawdzą się nawet w przedpokoju jako chodniki dywanowe. Ponieważ oferujemy również ogromny wybór pod względem formatów i rozmiarów, dywany nadają się do wielu pomieszczeń mieszkalnych, w tym do sypialni jako dywan na łóżko w odpowiednim małym formacie.

  Tradycyjne dywany

  W dzisiejszych czasach tradycyjne dywany są poszukiwane nie tylko w swojej oryginalnej formie: ich bogate wzornictwo służy obecnie również jako znacząca inspiracja dla nowoczesnych dywanów i aktualnych trendów domowych. Podczas gdy produkcja tradycyjnych dywanów poprzez umiejętne ręczne tkanie pozostała zasadniczo niezmieniona, ich nowoczesne odpowiedniki są obecnie w większości produkowane maszynowo (tkane lub tuftowane) i pod tym względem nie różnią się od innych wyrobów włókienniczych, które mogą być w dużej mierze zautomatyzowane i wydajnie produkowane w trakcie industrializacji. Tradycyjny dywan charakteryzuje się przede wszystkim filigranowymi ornamentami, motywami kwiatowymi i ozdobnymi obramowaniami - są one ponadczasowo piękne i pasują do każdego stylu domu. Jednak popularne wzornictwo to nie tylko te wspaniałe wzory, ale także wyraziste, żywe kolory. Pierwotnie do barwienia klasycznych dywanów orientalnych używano barwników roślinnych, które uzyskiwano na przykład z korzeni roślin i które nadawały modelom wyjątkowo bogaty wygląd. W międzyczasie jednak do barwienia używane są również barwniki syntetyczne, ponieważ ich produkcja jest zazwyczaj bardziej przystępna cenowo. W ten sposób tradycyjne dywany i ich wzory są zanurzone w jasnoróżowych lub delikatnych pastelowych kolorach i wzbogacają nasz dom swoim antycznym akcentem.

  Klasyczne dywany orientalne - przewodnik

  Jakie są rodzaje dywanów orientalnych?

  Dywany orientalne można klasyfikować i dzielić na wiele sposobów. Jedną z możliwości klasyfikacji jest styl: oprócz stylów geometrycznych, występują głównie style arabeskowe, froralne, krzywoliniowe, a nawet figuralne. Inną możliwością klasyfikacji jest wzór głównego pola: rozróżnia się wzór medalionowy, wzór polny, wzór powtarzalny i dywany z motywami obrazkowymi. Najpopularniejszą klasyfikacją dywanów jest podział według pochodzenia geograficznego. W benuta znajdziesz dywany orientalne każdego rodzaju:

  Jak czyścić ręcznie tkany dywan orientalny?

  Tylko czysty dywan orientalny może w pełni ukazać swój blask w pomieszczeniu. Jeśli zanieczyszczenie orientalnego dywanu lub perskiego dywanu jest bardzo wysokie, zdecydowanie powinieneś zlecić profesjonalne czyszczenie cennego dywanu. Oczywiście jest to szczególnie ważne w przypadku bardzo cennych, ręcznie tkanych przedmiotów, które należy traktować jak dzieła sztuki. W końcu drogi obraz również powinien zostać wyczyszczony i odrestaurowany przez konserwatora zabytków. Nawet jeśli profesjonalne firmy sprzątające odradzają takie rozwiązanie, w przypadku drobnych plam i zabrudzeń z pewnością możliwe jest samodzielne ponowne wyczyszczenie orientalnego dywanu. Tak więc, jeśli zrezygnujesz z profesjonalnego czyszczenia dywanów, powinieneś wziąć pod uwagę kilka ważnych punktów i wyczyścić swój klasyczny dywan ostrożnie i delikatnie usunąć plamy z dywanu: zwróć szczególną uwagę na użyty materiał, zwłaszcza jedwabne dywany są bardzo wrażliwe. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasz artykuł z poradami dotyczącymi natychmiastowych środków zaradczych na plamy z dywanów "Czyszczenie dywanów i usuwanie plam z dywanów". 

  Zdecydowanie zalecamy skorzystanie z profesjonalnej usługi czyszczenia cennych dywanów.

  Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie dywanów orientalnych?

  To, czy dywan orientalny jest ręcznie tkany, można rozpoznać po różnych cechach: Po pierwsze, dywan tkany maszynowo ma zazwyczaj frędzle z boku. Pociągnij za pojedynczy frędzel, obserwując węzły z tyłu dywanu orientalnego, które znajdują się w jednej linii z tym frędzlem i są połączone z dywanem. Jeśli poruszają się one podczas ciągnięcia, oznacza to, że frędzle nie są przyszyte, a nić osnowy tworzy frędzle przez dywan. Dywany tkane maszynowo są zazwyczaj nieskazitelne i jednolite. Ręcznie tkany dywan orientalny zawsze będzie miał minimalne różnice ze względu na dużą liczbę węzłów na metr kwadratowy. Rozejrzyj się więc po tylnej stronie klasycznego dywanu w poszukiwaniu powtarzających się wzorów i zwróć uwagę na niewielkie różnice w sekwencji kolorów lub poszukaj węzłów o różnych rozmiarach. Mówiąc o rozmiarze, ręcznie tkany dywan często ma minimalne różnice w długości lub szerokości. Weź więc taśmę mierniczą i zmierz boki dywanu. Ręcznie tkany dywan ma znaczące różnice w zakresie milimetrów. Przy zakupie dywanu orientalnego należy również zwrócić uwagę na pochodzenie dywanu, które zawsze musi być podane. Oryginalne dywany orientalne pochodzą w szczególności z Iranu, Afganistanu, Rosji i Turcji.

  Odkryj teraz całą gamę dywanów orientalnych w naszym sklepie internetowym z dywanami.