Pomiń
 • Home>
 • dywany nowoczesne
 • Dywany nowoczesne

 • Placeholder for alt textDywany Shaggy
 • Placeholder for alt textDywany krótkowłose
 • Placeholder for alt textDywany wełniane
 • Placeholder for alt textDywany outdoor
 • Placeholder for alt textOkrągłe dywany
  2996 Produkty

  2996/2996 Wyniki

  Nowoczesne dywany shaggy

  Udekorowanie pokoju dywanem shaggy to najlepszy i najprostszy sposób na stworzenie komfortowej atmosfery w domu. Jego faktura jest niezwykle miękka, dzięki czemu doskonale nadaje się również na dywanik dziecięcy. Ze względu na głębokie runo i stosunkowo niską gęstość przędzy, ten klasyk wyposażenia wnętrz, określany również jako dywan o głębokim runie lub dywan o wysokim runie, zyskuje uroczy wygląd shaggy, który zapewnił mu status kultowego od lat 70. Od tego czasu oferta stylów i materiałów stale się rozszerza i obecnie jest w stanie zaspokoić każdy gust. Chociaż bardzo modne są dywaniki okrągłe lub dywaniki shaggy z kolorowymi wzorami, gładkie dywaniki shaggy cieszą się jeszcze większą popularnością, ponieważ wygląd i wrażenie, jakie sprawia dywanik shaggy, są już dość ekstrawaganckie, co motywuje ludzi do wybierania modeli o bardziej subtelnej kolorystyce. Dodatkową delikatność zapewniają błyszczące efekty uzyskane dzięki błyszczącym włóknom lub włóknom o różnej długości i szerokości, tworzącym niepowtarzalną strukturę. Dlatego zawsze warto zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły dywanu shaggy, takie jak struktura włókien, materiał i struktura runa. W końcu te czynniki w znacznym stopniu wpływają na wygląd dywanu shaggy i jego efekt w pomieszczeniu.

  Przytulne dywany shaggy

  Nowoczesne dywany w ogóle, a dywany shaggy w szczególności, dodają przytulności wielu pomieszczeniom. Jak sugeruje już samo określenie "shaggy", dywan o głębokim runie ma włochatą strukturę, która może stworzyć w pomieszczeniu wiele różnych atmosfer. Długie runo przytulnych dywanów shaggy nie tylko wspaniale wygląda, ale także zachwyca swoją doskonałą funkcjonalnością: zapewnia duży komfort i dlatego doskonale nadaje się jako powierzchnia do zabawy dla dzieci, które lubią bawić się na podłodze. Ponadto dywany shaggy przyjemnie ogrzewają stopy w zimie. Ponieważ zapewniają komfort, są również popularne jako dywaniki do salonu, ale powinny być położone w taki sposób, aby nie stały na nich krzesła lub fotele. Wszystkie zalety, jakie ze sobą niosą, dotyczą również dywaników kąpielowych z włosiem shag, które dodatkowo są antypoślizgowe i zmywalne, oraz dywaników do biegania, które można umieścić w przedpokoju lub wykorzystać jako dywaniki do sypialni, tworząc domową atmosferę.

  Dywaniki flokati

  Flokati to, ściśle mówiąc, specjalny grecki element wyposażenia wnętrz, który od wieków produkowany jest w ten sam sposób. Tradycyjnie flokaty są wykonane z surowej wełny (owczej) i charakteryzują się miękką powierzchnią i stosunkowo twardą strukturą. Dzięki swojemu niezwykle kudłatemu i wyjątkowo przytulnemu wyglądowi i fakturze, w latach 70. ubiegłego wieku zyskały one ogromną popularność. Obecnie dywaniki shaggy, które są wykonywane maszynowo, są również nazywane dywanikami flokati. Chociaż z technicznego punktu widzenia nie jest to poprawne, termin ten jest obecnie uznawany za synonim. Jeśli chodzi o produkt końcowy, różnica ta jest często uważana za nieistotną, ponieważ pochodzenie czy tradycyjna nazwa nie mają pierwszorzędnego znaczenia. Większe znaczenie ma przytulny wygląd dywanów shaggy oraz produkcja zapewniająca solidność wyrobu. Te właściwości są również wysoko cenione przez benutę - bez względu na to, czy dywan określany jest mianem flokati, shag pile czy shaggy rug. Wszystkie nasze dywany shaggy nadają się na ogrzewanie podłogowe i zostały wcześniej przetestowane pod kątem jakości. Dlatego możesz śmiało wybrać wysokiej jakości dywaniki wełniane oraz modele wykonane z innych materiałów - w naszym bogatym asortymencie znajdziesz wiele różnych dywaników shaggy.

  ,