Dostawa: aktualnie ok. 3-5 dni roboczych | Przedłużone prawo zwrotu: 60 dni | Pomoc i kontakt
ZIMOWA WYPRZEDAŻ SPECJALNA | 20 % ekstra*
Zapewnij sobie kod rabatowy
00Dni 00God 00Min 00Sek

Dywany Gabbeh

Produkty 1-29 z 29

Produkty 1-29 z 29

Produkty 1-29 z 29

Dywan Gabbeh

Dywany Gabbeh są stosunkowo abstrakcyjnymi i kolorowymi dziełami sztuki w porównaniu z innymi klasycznymi dywanami. Podobnie jak dywany Kilim i dywany Berber, tradycyjne dywany Gabbeh były pierwotnie wykonywane przez Nomadów i wykorzystywane do różnych celów, na przykład jako siedziska. Dywany Gabbeh charakteryzują się dużymi powierzchniami kolorów i są zdobione wzorami geometrycznymi lub bogatymi motywami zwierzęcymi. Charakterystyczny dla dywanów Gabbeh jest również wyrazisty i jaskrawy dobór kolorów. Tradycyjnie dywany Gabbeh były wykonywane z owczej lub koziej skóry i barwione wyłącznie naturalnymi barwnikami. W latach 90. wokół dywanu Gabbeh rozwinął się prawdziwy boom.

Nowoczesne dywany Gabbeh

Ponieważ dywany Gabbeh zostały unowocześnione pod względem wzornictwa, tylko powierzchownie przypominają dywany tradycyjne. Dzięki swemu zabawnemu i kolorowemu wzornictwu dywany Gabbeh są bardzo popularne. Współczesny dywan Gabbeh to raczej typowy wzór gabbehowski, który charakteryzuje się przede wszystkim dużymi i jaskrawo kolorowymi obszarami. Dywany Gabbeh są podobne do nowoczesnych dywanów w stylu etno i są zaprojektowane w mocnych kolorach czerwonym lub niebieskim, dzięki czemu mogą być stosowane na przykład jako kontrastowe chodniki w pomieszczeniach mieszkalnych. Dywany Gabbeh mają bardzo ożywcze działanie i przyciągają wzrok każdego obserwatora. Ich zabawne wzornictwo sprawia, że dywany Gabbeh są szczególnie popularnym dodatkiem do domu.

Dywany Gabbeh w wielkiej różnorodności

W benuta można wybierać spośród szerokiej gamy dywanów Gabbeh. Bogata kolorystyka, różnorodne wzory i desenie, różne style: wybierz pomiędzy inspirowanymi orientem wzorami Gabbeh, nowoczesnymi modelami z obramowaniami lub dywanami Gabbeh w geometrycznych kolorach czerni i bieli. Oferujemy również szeroki wybór nowoczesnych dywanów Gabbeh dla każdego gustu i każdej przestrzeni życiowej. Co powiesz na okrągły dywan z wzorem Gabbeh? Dywan Gabbeh wzbogaca dom i ogród, a także upiększa każde wnętrze, stanowiąc uderzająco piękny dodatek.

Odkryj piękne i niedrogie dywany Gabbeh, w tym ręcznie tkane dywany wełniane, online w benuta i ozdób swój dom ponadczasowym, klasycznym urokiem!

*Ważne dla wszystkich nowych subskrybentów newslettera. Ważny do 14.2.2023 r. Brak minimalnej wartości zamówienia. Nie można łączyć z innymi promocjami. Brak możliwości skorzystania z cashback.