Pomiń
 • Home>
 • dywany berberyjskie
 • Dywany berberyjskie

  148 Produkty

  148/148 Wyniki

  Dywan Berber

  Dywany Berber należą do klasycznego typu dywanów, pierwotnie zaprojektowanych zgodnie z tradycyjnymi technikami wiązania węzłów przez północnoafrykańską grupę etniczną Berber. Te wysokiej jakości, wyjątkowe dywany zostały wykonane ręcznie w Maroku, Tunezji i Algierii. Dzięki charakterystycznej strukturze runa są one szczególnie wytrzymałe i trwałe. Tradycyjne dywany Berber i inne klasyczne dywany, takie jak dywany Nepal, były więc w większości dywanami wełnianymi, ponieważ są one przyjemnie ciepłe i szczególnie łatwe w pielęgnacji. Obecnie jednak gęste, miękkie runo wykonuje się nie tylko z wysokiej jakości wełny, ale także z przyjemnych w dotyku włókien syntetycznych, na przykład w przypadku chodników.

  Nowoczesne dywany Beber

  Styl nowoczesnego dywanu Berber opiera się na jego północnoafrykańskich korzeniach i jest równie przekonujący w połączeniu z klasycznymi, jak i nowoczesnymi wnętrzami. Stylistyczne połączenie tradycyjnych dywanów Nomad i nowoczesnych mebli przyciąga wzrok i przez długi czas będzie inspirować swoim ponadczasowym pięknem.

  Dywany Berber są stosunkowo proste pod względem kolorystycznym - zanurzone w ziemistych beżach i miękkich odcieniach szarości oddają naturalną atmosferę i spójną koncepcję mieszkania. Wzory dywanów Berber są również ponadczasowe i ozdobione typowymi dla dywanów Berber wzorami rombów. Zarówno dywany z długim, jak i krótkim włosiem nadają się do takich prostych elementów wystroju i pokazują je z jak najlepszej strony. Typowe są również pasiaste dywany Beber, które często łączą tradycyjne romby z subtelnymi liniami.

  Odkryj tradycyjne i nowoczesne dywany Berber online w benuta i udekoruj swoją podłogę fascynującymi dziełami sztuki wykonanymi z miękkich materiałów!

  ,