Pomiń
Darmowa dostawa do Polski od 500 pln: obecnie ok.
 • Home>
 • dywany kelim
 • Dywany kelim

  66 Produkty

  66/66 Wyniki

  Dywany kelim: tradycja spotyka się z nowoczesnością

  Dywany kilim są jednymi z klasycznych lub orientalnych dywanów i wyłoniły się z wielowiekowego rzemiosła ludów koczowniczych. Są one jednymi z najbardziej znanych i prawdopodobnie najpopularniejszych orientalnych dywanów płaskich. Dywany berberyjskie i dywany Gabbeh są również tradycyjnymi dywanami, które podobnie jak kilimy zostały zaprojektowane przez ludy koczownicze. Dywany kilim pochodzą z terenów dzisiejszego Iranu i Afganistanu, gdzie były wytwarzane głównie przez kobiety przy użyciu krosien. Podobnie jak dywan sizalowy, tradycyjny dywan kilim charakteryzuje się mocną, płasko tkaną strukturą, co czyni go szczególnie wytrzymałym i łatwym do czyszczenia. Dlatego też kilimy mogą być wykorzystywane do różnych celów: Były one używane nie tylko do dekoracji, na przykład jako wieszaki ścienne, ale także znalazły różne zastosowania funkcjonalne jako maty do siedzenia, zasłony namiotowe lub wykładziny podłogowe.

  Przez pokolenia dywany kilimowe z indywidualnymi wzorami tkackimi przetrwały, ponieważ sztuka i technika tkania była przekazywana z matek na córki. Ponieważ te tradycyjne dywany kilim były odzwierciedleniem koczowniczego życia, często projektowano je z motywami zwierzęcymi i roślinnymi, które były proste, ale bardzo indywidualne. Tkane dywany z krótkim włosiem były barwione naturalnymi pigmentami uzyskiwanymi z roślin występujących w okolicy. Ponieważ dywany wełniane mają szczególne właściwości termoizolacyjne, dywany kilim były zwykle wykonane z owczej wełny lub koziej sierści.

  Nowoczesne dywany Kilim

  Nowoczesne dywany kilim są inspirowane tradycyjnym tkactwem i nadal zdobią każde wnętrze swoimi klasycznymi wzorami. Są one uzupełnione nowoczesnymi elementami, dzięki czemu stanowią szczególnie imponującą część etnicznego wyglądu, który cieszy się dużą popularnością i którego różnorodność wzorów i kolorów jest równie wspaniała jak w przypadku dywanów kilimowych. Ze względu na to, że wzornictwo jest często utrzymane w odcieniach ziemi, kilimy mają naturalną, uspokajającą aurę, a tym samym tworzą harmonijną atmosferę. Te nowoczesne akcesoria oferują również liczne możliwości zastosowania, na przykład jako dywan w korytarzu lub jako dywan kuchenny.

  Jak prawidłowo stylizować dywany kilim

  Dywan o wyglądzie kilimu wprowadza modny styl etniczny do Twojego domu. Często w kolorach czerwonym, brązowym i pomarańczowym, te elementy wnoszą ciepło i przytulność do pokoju. Wybierz bawełniany kilim do sypialni, aby rozpocząć dzień w miękki i przytulny sposób. Akcesoria podłogowe z frędzlami świetnie wyglądają w przedpokoju - sprawiają, że strefa wejściowa jest przyjazna i żywa. A co powiesz na kilim w kolorze kremowym w salonie, na przykład w dużym formacie 300x400 cm? Nie ma żadnych ograniczeń w projektowaniu. Możesz bawić się kolorami i kształtami, a także wzorami. Przeglądaj online i odkryj:

  • Zabawne dywany kilim z frędzlami

  • Nowoczesne elementy w kolorze beżowym, kremowym i brązowym

  • Klasyczne kilimy w kolorach czerwonym, pomarańczowym i żółtym

  • i wiele innych wspaniałych wzorów!

  Dywan sprawia, że każde pomieszczenie staje się przytulniejsze!