Dostawa: aktualnie ok. 3-5 dni roboczych | Przedłużone prawo zwrotu: 60 dni | Pomoc i kontakt
ZIMOWA WYPRZEDAŻ SPECJALNA | 20 % EKSTRA*
Zapewnij sobie kod rabatowy

Dywany kelim

Produkty 1-47 z 47

Produkty 1-47 z 47

Produkty 1-47 z 47

Dywan kilimowy

Dywany kilimowy to klasyczne akcesoria domowe, które powstały w wyniku wielowiekowego rzemiosła ludów koczowniczych i należą do najbardziej znanych i prawdopodobnie najpopularniejszych orientalnych splotów płaskich. Dywan Berber jest również tradycyjnym dywanem, który, podobnie jak Kilim, został zaprojektowany przez ludy koczownicze. Dywany kilimowe pochodzą z terenów dzisiejszego Iranu i Afganistanu, gdzie były wykonywane głównie przez kobiety na krosnach. Podobnie jak dywan sizalowy, tradycyjny dywan kilimowy charakteryzuje się mocną, płasko tkaną strukturą, dzięki czemu jest szczególnie wytrzymały i łatwy do czyszczenia. Dlatego kilimy mogły być wykorzystywane do różnych celów: Wykorzystywano je nie tylko do celów dekoracyjnych, na przykład jako ozdoby ścienne, ale miały też różne zastosowania użytkowe, na przykład jako maty do siedzenia, zasłony do namiotów lub wykładziny podłogowe.

Przez pokolenia kilimowe dywany z indywidualnymi wzorami tkania przetrwały, ponieważ sztuka i technika tkania była przekazywana z matki na córkę. Ponieważ tradycyjne dywany kilimowe były odzwierciedleniem życia Nomadów, często zdobiły je motywy zwierzęce i roślinne, które były proste, a jednocześnie bardzo indywidualne. Tkane dywany o krótkim runie były barwione naturalnymi pigmentami pozyskiwanymi z roślin występujących w okolicy. Ponieważ dywany wełniane mają szczególne właściwości termoizolacyjne, dywany kilimowe były zwykle wykonywane z wełny owczej lub sierści koziej.

Dywan sprawia, że każde pomieszczenie staje się przytulniejsze!

*Ważne dla wszystkich nowych subskrybentów newslettera. Ważny do 14.2.2023 r. Brak minimalnej wartości zamówienia. Nie można łączyć z innymi promocjami. Brak możliwości skorzystania z cashback.