Dostawa: aktualnie ok. 3-5 dni roboczych | Przedłużone prawo zwrotu: 60 dni | Pomoc i kontakt
ZIMOWA WYPRZEDAŻ SPECJALNA | 20 % ekstra*
Zapewnij sobie kod rabatowy
00Dni 00God 00Min 00Sek

Dywany perskie

Produkty 1-34 z 34

Produkty 1-34 z 34

Produkty 1-34 z 34

Dywan perski

Dywany perskie inspirują nas od tysięcy lat swoją różnorodnością kolorów i wzorów. Charakterystyczną cechą tych skarbów ziemi są również szlachetne materiały, które uzupełniają wspaniałe projekty o unikalne struktury. Dlatego też dywany perskie cieszą się popularnością na całym świecie, nie tylko ze względu na bogactwo form, ale także ze względu na ich solidne właściwości i długą żywotność. Swoją wyjątkową jakość zawdzięczają perskiej sztuce dywanowej, która odwołuje się do długiej tradycji doświadczeń w rzemiośle wiązania węzłów. Dywany perskie to starożytne pamiątki po koczowniczych ludach, które w imponujący sposób odzwierciedlają bogatą kulturę Persji i dodają stylowego charakteru pomieszczeniom mieszkalnym.

Klasyczne dywany perskie pochodzą z Persji, państwa w zachodniej Azji, którego nazwę w 1936 roku zmieniono na Iran ze względu na bogactwo ludności i tym samym państwa z którego pochodzą klasyczne orientalne dywany. Dywany perskie są tradycyjnie tkane ręcznie i często klasyfikowane według gęstości węzłów. Duża liczba węzłów świadczy o złożonej produkcji, a tym samym o bardzo wysokiej wartości. Gęstość węzłów jest zwykle mierzona na metr kwadratowy i można ją zobaczyć na odwrocie dywanu.

Dywany perskie z wełny i jedwabiu

Do produkcji perskich dywanów od tysięcy lat wykorzystuje się tradycyjne włókna naturalne, takie jak jedwab i wełna, ponieważ są one szczególnie wytrzymałe, łatwe w pielęgnacji i trwałe. Ponadto ich delikatna struktura pozwala na gęste tkanie. Wzory wiciowe, dekoracje kwiatowe i przedstawienia postaci to popularne motywy, które można znaleźć nie tylko na tradycyjnych dywanach perskich, ale czasem także na dywanach vintage, czyli nowoczesnych odmianach dywanów perskich. Dywany Ziegler wzorują się również na wzornictwie i dlatego są ozdobione wdzięcznymi wici i eleganckimi obrzeżami. Choć ich intensywne kolory przypominają wystawne barwy dywanów boho, ich wytrzymałość jest podobna do właściwości nowoczesnych dywanów wełnianych, co sprawia, że są one szczególnie wyraziste i żywe.

Dywany Nain

Nazwy dywanów perskich pochodzą zazwyczaj od regionu ich produkcji, tzw. proweniencji, lub od grupy etnicznej, która je wytwarza. Szczególną cechą miejsc pochodzenia jest to, że wytwarzają one własne tradycje kolorystyczne i wzornicze, co w znacznym stopniu przyczynia się do bogactwa form dywanów perskich. Dywany Nain pochodzą z jednego z najsłynniejszych regionów produkcji dywanów, oazowego miasta Nain, i są produkowane w prowincji Isfahan. Podobnie jak inne perskie dywany, dywan Nain ma szczególnie dużą liczbę węzłów i jest tkany z wełny lub włókien mydlanych.

Odkryj cały splendor perskich dywanów online w benuta i nadaj swojemu wnętrzu nastrojową atmosferę dzięki tradycyjnym skarbom Orientu. Poznaj szeroką gamę dywanów w sklepie internetowym benuta!

*Ważne dla wszystkich nowych subskrybentów newslettera. Ważny do 14.2.2023 r. Brak minimalnej wartości zamówienia. Nie można łączyć z innymi promocjami. Brak możliwości skorzystania z cashback.